تصویر : http://rozup.ir/view/1997502/nbzg_shahid_moghadam3.png رهبرم سید علی
پایگاه خبری بسیج دانشجویی شهید مقدم

تبلیغات

aparat

برای مشاهده نماهنگ های ما کلیک کنید

موضوعات

 • فراخوان ها
 • اخبار
 • مباحث دینی
 • گرامیداشت ها
 • آهنگ های مذهبی
 • نرم افزار های اسلامی
 • کتاب های الکترونیک مذهبی

اطلاعات کاربری

عضو شويد
فراموشی رمز عبور؟

نام کاربری :
رمز عبور :


عضویت سریع
نام کاربری :
رمز عبور :
تکرار رمز :
ایمیل :
نام اصلی :
کد امنیتی : * کد امنیتیبارگزاری مجدد

آرشیو

زندگینامه شهدا

  شهید جهان آرا  شهید چمران  شهید مطهری  شهید بهشتی  شهید همت  شهید بابایی  شهید فهمیده

وصیتنامه شهدا

  وصیت شهدا

بار کد QRcode سایت

  فقط کافيست دوربين گوشي موبايل خود را بر روي تصوير زير بگيريد و درصورتيکه نرم افزار اسکنر QR Code را داشته باشيد مستقيما به سایت ما متصل شوید. خدمتی نوین از پایگاه بسیج شهید مقدم


آخرین عناوین

معرفی و انتخاب کردند. در این کنفرانس در حالی که سران کشور‌های عربی حضور داشتند و دوربین‌ها نیز مراسم را مستقیماً برای ملت‌های عرب پخش می‌کرد، من با بوسیدن دست حضرت آیه الله خامنه‌ای خواستم به همه آنها بگویم شما که مرا مرد سال جهان عرب می‌دانید، این را نیز بدانید که رهبر من حضرت آیه الله خامنه‌ای‌ست و من افتخار می‌کنم که شاگرد ایشان هستم.

آنگاه که خداوند متعال، پیامبر یا امام معصوم(ع) را – به آن خاطر که معصوم‌اند- به ولایت امر می‌گزیند، صفاتی چون علم و زهد و شجاعت و ابهت در او متجلی است و هنگامی که امام معصوم(ع)، غایب است بر ماست که به دنبال این صفات در شخصی بگردیم که بیش از دیگران آن‌ها را در خود داراست. البته باید فقیهی عادل باشد و نه فقط کسی که از حرام الهی اجتناب می‌کند. او باید زاهد دنیا و شجاع و کاردان و حکیم و بصیر و مدبر باشد. در امتداد زمان و طول تاریخ ما، فقهایی از این نوع بوده‌اند و زمانه از فقهایی این چنین خالی نبوده است. امانت را به دوش کشیدند و از آن به تناسب طرف زمانی و شرایط که در آن حضور داشتند محافظت کردند. تا اینکه خداوند تعالی به مرجع بزرگ و فقیه گرانقدر این زمانه، امام خمینی(ره) توفیق داد تا این پیروزی تاریخی مداوم را به وجود آورد. شخصیت امام خمینی(ره) به نحوی در چشم‌ها و عقل‌ها و قلب‌ها بروز یافت که هیچ کدام از ما تصور نمی‌کرد در طول تاریخ ما، فقهایی به این بزرگی بروز یافته باشند، البته در تاریخ ما فقهای بسیار بزرگی بوده‌اند اما ظرف زمانی و شرایط آنها متفاوت بوده است.
مسأله مهم آن است که در این زمانه، امام خمینی(ره) ظهور کرد که گرچه معصوم نبود اما این ویژگی‌ها و اوصاف در او جمع شده بود: علم، شجاعت، اخلاص، زهد، ورع، عرفان و تدبیر. به این واسطه بود که بعد از قرن‌های متمادی مظلومیتی که ابتدا داشت و انتها نداشت، به مدد الهی توانستیم در این زمان و به دست امام خمینی(ره) دولت آل محمد را بر پا کنیم که این دولت نیز هر روز بیشتر از روز قبل خود، عزت و قوت و کرامت به دست آورد. سپس حضرت امام رحلت کردند و ولی فقیه جدیدی برای ما متجلی که شخصیت و صفات امام خمینی را دارا بود به نام آقای خامنه‌ای که او همان امام خمینی است که اینک ولی امر ماست.
ای خواهران و برادران! برای ما و همه‌ی مسلمین در سراسر جهان یک ولی امر وجود دارد و حال اگر بیشتر مردم مسلمان نمی‌خواهند از ایشان تبعیت کنند مشکل خودشان است چنانچه پیش‌تر نیز بسیاری از مردم، از پیامبر و امامان معصوم تبعیت نکردند ولی این بدان معنا که امام، امام و پیامبر، پیامبر نبود نمی‌باشد. ما ولی امری داریم که نائب امام مهدی(عج) است. اطاعتش بر ما واجب است. ما از پاکی و صفات نیکو و پرهیزگاری و به طور هم‌زمان، شجاعت، قدرت، حکمت، تدبیر و بصیرت او آگاهیم. او با آمریکا و اتحادیه اروپا و کشورهای تحت سلطه‌شان که منطقه خلیج را پر کرده‌اند به مبارزه برخاسته است. خدا بر ما منت نهاده که او را به ولایت امر ما برگزیده است. او مردی آگاه و شخصیتی استثنایی است که اگر همه حوزه های علمیه و کشور‌های اسلامی‌مان را جست و جو کنیم، فقیهی از میان فقهای شیعه نمی‌یابیم که این چنین بزرگی‌ها و صفات متعالی در او جمع شده باشند، بدان پایه که در رهبر ما حضرت آیهالله خامنه‌ای به عنوان ولی امر جمع شده‌اند.

اگر اخرت را بخواهیم، آخرت ما با ولی امر و نائب حضرت حجت(عج) است و همچنین اگر عزت و شرف و کرامت دنیا نیز بخواهیم، به آن نمی‌رسیم مگر با ولی امر. حتی برای این جنبش مقاومت بزرگ که بدان توجه شده است و در جهان عرب یک پدیده‌ی استثنایی است و ما به واسطه آن سرمان را بالا گرفته‌ایم و به آن افتخار می‌کنیم، اگر شخصی به نام روح الله الموسوی الخمینی نبود، اثری از آن در لبنان نمی‌بود و بعد از آن نیز اگر شخصی به نام سید علی خامنه‌ای نبود، استمرار نمی‌یافت.

منبع: ضمیمه‌ی ماهنامه‌ی امتداد (امتداد امام)/رضا مصطفوی و حسن ابراهیم زاده/صص۲۸ تا۲۹.
تصویر : http://rozup.ir/thumb150/1997585/photo_2016-11-28_16-21-21.jpg
پایگاه خبری بسیج دانشجویی دانشکده فنی ومهندسی
دانشگاه آزاد اسلامی واحد لاهیجان