تصویر : http://rozup.ir/view/1997502/nbzg_shahid_moghadam3.png پایگاه خبری بسیج دانشجویی شهید مقدم - 3
پایگاه خبری بسیج دانشجویی شهید مقدم

تبلیغات

aparat

برای مشاهده نماهنگ های ما کلیک کنید

موضوعات

 • فراخوان ها
 • اخبار
 • مباحث دینی
 • گرامیداشت ها
 • آهنگ های مذهبی
 • نرم افزار های اسلامی
 • کتاب های الکترونیک مذهبی

اطلاعات کاربری

عضو شويد
فراموشی رمز عبور؟

نام کاربری :
رمز عبور :


عضویت سریع
نام کاربری :
رمز عبور :
تکرار رمز :
ایمیل :
نام اصلی :
کد امنیتی : * کد امنیتیبارگزاری مجدد

آرشیو

زندگینامه شهدا

  شهید جهان آرا  شهید چمران  شهید مطهری  شهید بهشتی  شهید همت  شهید بابایی  شهید فهمیده

وصیتنامه شهدا

  وصیت شهدا

بار کد QRcode سایت

  فقط کافيست دوربين گوشي موبايل خود را بر روي تصوير زير بگيريد و درصورتيکه نرم افزار اسکنر QR Code را داشته باشيد مستقيما به سایت ما متصل شوید. خدمتی نوین از پایگاه بسیج شهید مقدم


آخرین عناوین

مسئول فرهنگی دانشکده فنی و مهندسی دانشگاه آزاد لاهیجان گفت: مهمترین مخاطب در بخش فرهنگی اردوهای جهادی مردم روستاهای محروم هستند.

[ ادامه مطلب ]

به گزارش روابط عمومی پایگاه شهید مقدم ، سید تقی مرتضوی در گفتگو با خبرنگار«خبرگذاری دانشجو » در رشت، گفت: در کشوری که اسلامی است حرکتی که در یک دانشگاه صوفی زنجان انجام می‌شود با اقدام رضاخان که فرمان کشف حجاب را داد فرقی نمی‌کند، این حرکت بسیار قبیحانه بود و باید محکوم و با خاطیان بر خورد شود.

وی افزود: رضاخان با صدور کشف حجاب اقدام به دین زدایی کرد، چون حجاب یکی از ارکان مهم ایران است و هدف او دور کردن حجاب از زنان و از بین بردن کانون گرم خانواده بود.

عضو شورای بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد لاهیجان تصریح کرد: رضاخان تحت تاثیر کشورهای دیگر از جمله ترکیه که پیشرفت هایی داشت قرار گرفت، ولی دین را جدا کرد از کشورش و نظام لاییک در آن کشور حاکم شد، همین تفکرات را رضاخان می‌خواست در ایران پیاده کند که به شکست منجر شد.


مرتضوی تصریح کرد: این اصطلاح همان طرز فکرهای غربی می‌باشد که دیگر دین و اسلام جوابگو نیازهای ما نیست و باید سنتی و قدیمی فکر نکنیم که رابطه عمیقی دارد با جریان فکری زمان رضاخان که منجر به صدور این فرمان شد.


وی افزود: حجاب در قدیم جایگاه بسیار ویژه ای در جامعه داشت، به مرور زمان و ورود تفکرات و ایده های غربی که باید زن آزاد باشد و رسانه های غربی در موضوع حجاب به شدت کار کردند و فرهنگ غربی را تا حدودی در کشور اسلامی ایران پیاده کردند.

 
عضو شورای بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد لاهیجان گفت: در مقابل ما برنامه ای برای این موضوع مهم نداشتیم و اقدامات خوبی انجام ندادیم، باید همگی تلاش کنیم که حجاب خواهران را فراموش نکنیم، در این زمینه رسانه و مردم و به ویژه مسئولان باید کار کنند که این مسئله روز به روز بدتر نشود.


مرتضوی گفت: در زمینه حجاب باید مختصر بگویم که حجاب در کشور اسلامی باید باشد چون کاملا در قرآن آمده است چه زن و چه مرد باید حجاب کنند و فواید آن را برای سلامت و بهداشت فضای اجتماعی ایران، تامین امنیت، کرامت زنان و دختران ایرانی می‌باشد و چه بسا که در جامعه غربی اتفاقات تلخ و تکان دهنده ای از قبیل تجاوز و تبعیض های جنسی در آنجا رواج دارد.
 

وی خاطرنشان کرد: خانواده بزرگترین کانون پروش برای کودک است، کودک باید از بچگی آاشنا شود با اسلام و دین و قرآن و اهل بیت (ع) و بداند چرا باید حجاب کند، دلیلش چیست؟ اگر این جریان سازی از بچگی روی کودک انجام بگیرد کودک با میل خود حجاب را انتخاب می‌کند و نباید حجاب حتما چادر باشد البته حجاب برتر چادر است و زیبنده یک زن مومن و اسلامی این است که به پیروی از خدا و قرآن و اهل بیت (ع) حجاب چادر را انتخاب کند.

 
عضو شورای بسیج دانشجویی آزاد لاهیجان گفت: در دانشگاه ها به نظر بنده به هیچ وجه توجهی به موضوع حجاب و عفاف نمی‌شود و بسیار بد است، دانشگاه باید نقش ویژه ای ایفا کند و با کسانی که بد حجاب هستند برخورد کند.

 
مرتضوی تصریح کرد: در جوامع غرب بارها می‌شنویم که آنها قوانین بسیار سختی در دانشگاه های خود پیاده می‌کنند با اینکه دم از آزادی تمام می‌زنند ولی اثرات مخرب آن را دیده اند.

 
وی گفت: نباید اینقدر دانشگاه های کشورمان را آزاد بگذاریم و هیچ قانونی در مقابل بدحجابان قرار ندهیم در این زمینه مسئولان در دانشگاه ها به شدت ضعیف عمل کردند و اثرات بسیلر مخرب آن را در این سالها شنیده ایم.

 
عضو شورای بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد لاهیجان افزود: البته که فقط با قانون نمی‌شود جامعه را در مسئله حجاب درست کرد؛ زیرا در مرحله اول مسئولان باید فرزندان خود را از این وضع که پیش آمده نجات دهند و به آنها کمک کنند؛ تا همه نخواهیم موضوع عفاف و حجاب حل شود به جایی نمی‌رسیم و وضع از این بدتر می‌شود.


مرتضوی خاطرنشان کرد: ان شاالله همه دست به کار شوند و عمل کنند و گرنه حرف زدن آسان است، ان شاالله شرمنده خدا و اهل بیت (ع) و بخصوص حضرت فاطمه الزهرا (س) و شهدا نباشیم

 

به گزارش روابط عمومی پایگاه شهید مقدم دانشگاه آزد اسلامی واحد لاهیجان  ، به مناسبت روز مقاومت اسلامی و در راستای آمادگی جسمی و ارتقای روحیه همبستگی، بسیج دانشویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد لاهیجان با برگزاری اردوی فرهنگی- تفریحی کوهپیمایی در ارتفاعات قلعه رودخان این روز با شکوه را گرامیداشتند.